Триединството на Бог

Въпроси и теми свързани с БОГ!

Триединството на Бог

Мнениеот BatWan » Нед Ное 02, 2014 5:57 pm

Триединството на Бог не би могло да се разбере от човешката мъдрост и знание, То е премъдрост от Небесата, тайна скрита от невярващите, но отворена за всеки, който приема думите на Библията за Божие Слово и ги вярва! Божественото съвършенство на Бог се открива в Триединството! Господ Исус казва:" Аз и Отец сме едно!" - Йн.10:30! А в Осия 4:6 - " Хората ми погиват от нямане на знание!" Спасителят дойде, за да изяви Бога - Йн.1:18, защото знанието за Него се беше изгубило и човечеството погиваше! Библията казва, че Бог - нашия Баща, Господ Исус и Святият Дух са три , отделни личности, който поради своето съвършенство и божественост Са като Един - говорят по един начин, мислят по един начин и действат по един и същи начин, няма разминаване нито за миг! Господ Исус говори това, което е чул от Отец, а Святият Дух ни напомня и говори думите на Спасителя! Това е божественото на Бог, че и трите личности са съвършено еднакви като характер, мисловен живот и действие. Не е възможно да се получи разминаване между Тях, за това са ЕДНО! Ако успееш да опознаеш Едната от Тлите личности, ти си опознал в пълнота целия Бог! За това дойде Господ Исус и делата Му бяха записани в Евангелията - когато опознаеш Него, ти си опознал Целия Бог! Веднъж се молих и исках да познавам по-близо Святия Дух, тогава Той ми каза:" Колкото повече опознаваш Спасителя от Евангелията и получаваш откровение за Неговата личност, толкова повече, ще се приближаваш до Отец и до Мен и ще ни познаваш!" Опознай Своя Учител - Помазаника Исус нашия Господ от Словото, което се потвърждава от опитности в живота ти и ще познаваш по същия начин своя Небесен Баща и Утешителя - Святия Дух, Който живее в тялото на всеки новороден човек, което е Негов свят храм! Живей реално с Него, Той е близо до теб, никога не те оставя и никога не те забравя! Не съществува също така йерархия в Триединството на Бог - Отец не е собственика, Господ Исус не е мениджъра, а Святия Дух не е изпълнителния директор! Няма Бог, по- Бог, най- Бог! Те Са ЕДНО! Да, понякога изпълняват различни роли и длъжности, като се покоряват Един на Друг (както всъщност ни учи и Спасителя, за да сме подобни на Него), но това не ги прави по-малко Божествени!
Аватар
BatWan
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Окт 03, 2013 7:29 pm

Назад към БОГ

cron